Florbal Cup 2016/2017

Florbal Cup 2016

Zde najdete vše o letošním Florbal Cupu – rozpisy, tabulky a přehled hracích kol.
17. ročník oblíbeného turnaje žáků ZŠ Velké Opatovice začal v sobotu 21. listopadu 2016. Přihlásilo se 12 družstev (6 v kategorii mladších a 6 v kategorii starších žáků) a 81 hráčů (z toho 9 dívek). Hrálo se o sobotách každý tým s každým, což znamenalo úctyhodných 39 zápasů. Letošní turnaj měl vysokou návštěvnost z řad rodičů i bývalých žáků. Zájemci rovněž mohli sledovat rozpisy zápasů, výsledky, tabulky i fotografie z jednotlivých kol turnaje na webových stránkách školy.
Finálové dopoledne proběhlo v sobotu 28. ledna 2017. Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Adam Čižmář, hráčkou Emma Rikanová, střelcem Roman Kubát a brankářem Matěj Feder. Mezi mladšími se stal nejlepším hráčem Filip Lysoněk, střelcem Patrik Reibl, brankářem Tomáš Zemánek a talentem roku Vojtěch Živný. Vítězným týmem Florbal Cupu se stali Poulíčáci (9. ročník), kategorii mladších žáků vyhrálo družstvo Žijeme hrou (5. A). Součástí finálového programu byla též soutěž pro obecenstvo v samostatných nájezdech a exhibiční utkání výběru žáků FC Junioři proti výběru dospělých FC Senioři. Po mnoha letech se podařilo zvítězit týmu FC Junioři.
Všechny týmy i nejlepší jednotlivci dostali spoustu cen od sponzorů turnaje, kterými byli: Městský úřad, SRPŠ, MUDr. J. Sládek, J. Ženožička, firmy Gerbrich, Monarc a Jídelna – Učňák Velké Opatovice.

Mgr. Pavel Kuda

Finále ve výsledcích ZDE