Adventní hra – Prodlouženo!

POZOR – soutěž je prodloužena na leden 2021!

Ve Velkých Opatovicích máme spoustu míst, která možná znáte, ale často je míjíte. Na letošní adventní čas jsme pro vás připravili pátrací hru. Zde najdete 4 fotografie míst ve Velkých Opatovicích a okolí, která musíte najít a přesně u nich se vyfotit, abyste měli důkaz, že jste tam byli. K úspěšnému absolvování soutěže potřebujete fotky ze všech čtyřech míst! Fotky pak můžete poslat na následující emaily (do předmětu emailu napište Adventní soutěž):

reditel@zsvelkeopatovice.cz

zastupce1st@zsvelkeopatovice.cz

zastupce2st@zsvelkeopatovice.cz

sevcik@zsvelkeopatovice.cz

nebo je přijít s mobilem ukázat jednomu z následujících –  paní ředitelce, paní zástupkyni Šmídové, paní zástupkyni Šimáčkové, panu učiteli Ševčíkovi. Pokud budou správné, dostanete poukázku na malou odměnu, kterou si vyberete u paní vrátné. Jsou tam připraveny diáře nebo jiné drobné dárky. Bez poukázky si dárek nemůžete vybrat! Fotografie musí být přesně na tom místě, můžete tedy hledat ve dvojici, skupince, s rodiči, aby vás vyfotili. Ale soutěžíte každý sám za sebe.

Kdo se chce hry zúčastnit, musí se přihlásit v následující přihlášce ZDE. 

Fotografie míst:

Všechna místa jsou úzce spjatá s Velkými Opatovicemi, jsou známá a zároveň v sobě skrývají tajemství.

První místo je pomníkem lidské tragédie – je věnován mužům, kteří ve válce bojovali za naši svobodu a v míru tragicky zahynuli. Zjistěte si o nich něco více.

Druhé místo jsme možná už stokrát minuli a vůbec jsme si nevšimli, že tam v zídce je. Ale kde? A kdo jsou ti lidé, jejichž jména se nám dochovala až do dnešních dnů? Jsou to kameníci, kteří proslavili svým uměním svoji dílnu? Nebo její majitelé? Nebo je to vzpomínka na nějakou neveselou příhodu? A kdepak to je?

V Kunštátě stojí zámek a v jeho zahradách je psí hřbitov. Takové místo ale bylo i u nás. Hraběcí rodina Herbersteinů si držela smečku psů, postavila pro ně i celý dům. A také pro ně zřídila psí hřbitov s mramorovými náhrobky. Kromě něj se na místě další fotografie nacházel také dvoumetrový vodopád osázený růžemi. Tak kde to je?

 

Poslední místo známe snad všichni, a tak rozluštit, kde to je, bude otázka chvilky. A místo je opět opředené záhadami i pověstmi. Znáte je?

Jak budete  mít vše nafocené – připomínáme, že se necháte vyfotit na stejném místě, jako jsou na těchto fotkách – tak posíláte na výše uvedené emaily nebo přinesete ukázat fotky z mobilu příslušným osobám.

Hodně zdaru!

 

Stránky tříd

Projekty

eu
Naše škola realizuje tzv. šablony – projekt Cesta ke vzdělanosti a spolupráci II. Více informací najdete ZDE.


eu

Náš projekt Aby cizí jazyk nebyl cizí, reg. č. projektu 2019-1-CZ01-KA101-061091 PIC 946973074 byl úspěšně schválen a škola jej bude realizovat. Více informací najdete ZDE.


Naše škola podporuje projekt bezpečného internetu Safer Internet Day – více info ZDE
safer

fraus