Termín zájezdu 30. května až 4. června 2023

Informace:

Odjezd v úterý 30. května od Linie (náměstí pod kostelem). Sraz účastníků je v 10:30 hod. Odjezd autobusu v 11:00 hod.

ZKONTROLUJTE PLATNOST PASU!!!

Cesta do Londýna trvá zhruba 22 hodin, během cesty zdravotní přestávky na benzinkách. Dejte dětem drobná eura, toalety v Německu bývají zpoplatněny. 

Do autobusu doporučujeme deku, polštář, pohodlné oblečení, klidně i pantofle, knížku, sluchátka, nabíječku, powerbanky, redukci (do rodin), nezbytnou hygienu (kartáček, pasta, atd.). Jídlo a pití na 2 dny. Po příjezdu do Londýna (v ranních hodinách 31.5.) strávíme celý den na nohách. Ať mají děti pohodlnou nepromokavou obuv, oblečení do něhož se převlečou a deštník, popř.pláštěnku. Také menší batoh s pitím a jídlem. 

ZÁKAZ energetických nápojů a chipsů! Stejná pravidla jako při pobytu na lyžáku.

Do rodin se děti dostanou večer, zhruba kolem 19 hodiny. Budou ubytovány ve skupinkách po 2,3 nebo 4 (ve škole se již všichni domluvili). Je zvykem dovézt rodině malý dárek (čokoláda, lázeňské oplatky apod., děti se mohou domluvit za skupinu).

PENÍZE na VSTUPY cca 110 liber, KAPESNÉ 50 – 100 liber.

S ck jsme konzultovali nutné poplatky předem – dotaz v průběhu online setkání. 

Předem nutno uhradit příplatek za palivo  a vstupy ( Christ Church College, OxfordSalisbury Cathedral), které objednává a hradí cestovka předem.

Prosíme, aby žáci uhradili 880 Kč, peníze odevzdají do kanceláře školy a budou převedeny na účet ck.

Návrat v neděli 4.června. Jakmile překročíme hranice s ČR, děti vás budou postupně informovat, kde se nacházíme a jak to vypadá s časem příjezdu do V.Opatovic.

Také prosíme, abyste dali dětem 200-300 Kč na zakoupení jídla na zpáteční cestě, většinou stavíme na KFC nebo McDonald’s, případně na některém z motorestu. Na cestu zpět děti již jídlo z rodin nedostanou, před odjezdem z Anglie bude prostor na nákup v potravinách a dále pak v Česku.

Pro jakékoliv další dotazy nás neváhejte kontaktovat na:

reditel@zsvelkeopatovice.cz nebo beranova@zsvelkeopatovice.cz.

Děkuji!

_______________________________________________________________________________________________________

Pro speciální diety (bezlepková, diabetická, jiná speciální dieta, potravinové alergie) ve stravě v hostitelských rodinách se váže příplatek 230 Kč/osoba/noc.

Ve Velké Británii je ubytování zabezpečeno v rodinách s plnou penzí v dvoj-, troj- a čtyřlůžkových pokojích (snídaně a večeře v rodinách, oběd chystá rodina formou balíčku – zpravidla sendvič, malé pití a chipsy, příp. ovoce). 

Doprava je zajištěna zahraničním autobusem, který je vybavený klimatizací, TV, DVD, bufetem (teplé a studené nealkoholické nápoje) a WC.

Každý zájezd doprovází průvodce naší CK. 

V ceně zájezdu je zahrnuto 3x ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí, doprava od Vaší školy autobusem, přeprava přes kanál La Manche, pojištění léčebných výloh v rozsahu ČSOB do výše 3,5 mil. Kč, pojištění odpovědnosti za škody do výše 2 mil. Kč, pojištění ztráty zavazadel, úrazové pojištění a pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 80 % stornopoplatků. V rámci komplexního pojištění jsou zahrnuty také události spojené s covid-19. V ceně zájezdu je dále zahrnuto pojištění proti úpadku CK, průvodce CK po celou dobu pobytu, informační materiály a mapky.

Cestovní doklady:

Pro občany EU je od 1. 10. 2021 do Velké Británie možné vycestovat pouze s platným cestovním pasem, nikoliv s občanským průkazem. Pro občany EU neplatí pro vstup do Velké Británie vízová povinnost.

Dříve si cizí státní příslušníci ze zemí mimo EU, kteří cestovali se školní skupinou z EU, u cizinecké policie v místě bydliště zajistili „Seznam cestujících na školní výlet v rámci Evropské Unie“ a nemuseli si tak vyřizovat vízum. Od 1. 10. 2021 bohužel došlo ke změně a tento seznam již využít nelze. Podle informací, které máme momentálně k dispozici, budou tito cizí státní příslušníci potřebovat pro vstup do Velké Británie vízum. Vzhledem k časové náročnosti celého procesu doporučujeme začít vyřizovat vízum s několika měsíčním předstihem.

Upozorňujeme, že cestovní kancelář nepřebírá odpovědnost v případě, pokud nedojde k včasnému vyřízení dokladů, potřebných k účasti na zájezdu. Pro aktuální informace o cestovních dokladech se obraťte na příslušný úřad.