Jazykové pobyty žáků

Posted on by

Klíčová aktivita jazykové pobyty žáků

V rámci této aktivity se uskutečnily dva jazykové pobyty žáků. První se konal od 13. do 19. října ve Velké Británii. Zúčastnilo se jej 30 žáků školy, pedagogický dozor zajištovaly Mgr. Veronika Beranová, Mgr. Petra Koudelková a Mgr. Karin Petrželková.
První a poslední den zájezdu byl cestovní, odjezd z Velkých Opatovic, průjezd Německem a Belgií do Calais, nástup na trajekt do Anglie a na závěr stejnou cestou domů. Tyto dny bývají vždy nejnáročnější.
Druhý den po příjezd do Londýna jsme absolvovali prohlídku řady místních pamětihodností: Whitehallu, Big Benu, parlamentu, Westminsterského opatství, Buckinghamského paláce, Burlingtonovy arkády, Piccadilly, Trafalgarského náměstí, Národní galerie, Covent Garden. Následovalo ubytování v rodinách, večeře a noc.
V dalších dnech jsme navštívili celou řadu úžasných a zajímavých míst, od středověkého Rochestru přes univerzitní města po muzea, katedrály a také observatoř v Greenwichi s nultým poledníkem.
Součástí výjezdu byla výuka obecné angličtiny prováděná rodilými mluvčími na různá témata: život v Anglii, Londýn, školství a běžná konverzace. Žáci byli rozděleni podle svých schopností do různých skupin. Výuka byla rozvržena na 2 kurzy po 4 a půl hodinách. Všichni pak obdrželi potvrzení o jejím absolvování.

Fotogalerie ZDE

Druhy jazykový pobyt se konal od 23. do 27. listopadu 2015. 10 žáků vycestovalo s Mgr. Karin Petrželkovou a Mgr. Jaroslavou Schichovou do Berlína. Cestou také navštívili Drážďany. Berlín jako metropole Německa a kosmopolitní město se velmi líbil. Mísí se tu historie s modernou. Nebylo možné vynechat také slavnou zeď a Checkpoint Charlie. A na každém kroku slavný Trabi. 

Také zde absolvovali žáci výuku a obdrželi potvrzení o jejím absolvování.

Fotogalerie ZDE.