Žáci 7. ročníku vyrazili od neděle 26. února do pátku 3. března na lyžařský kurz. Přečtěte si krátké zprávy žáků, kteří Vám přiblíží, co všechno krásného zažili.

Ubytování

Přijeli jsme na chatu v Koutech nad Desnou a vybalili jsme si věci. Chata působila velmi útulně, naše třídy 7.A a 7.B měly pokoje v tom nejvyšším patře. Bydlela jsem v pokoji se třemi holkami a v našem pokoji ležela jedna manželská postel a jedna dvoupatrová. Vždy o půl sedmé na nás čekala večeře. Kuchař byl srandovní a jídlo chutnalo skvěle. Po večeři jsme měli většinou volno a ve 22:00 jsme měli večerku, ale stejně jsme spát nešli 🙂

Laura Severová

Lyžování

První den nás instruktor Pavel rozřadil do tří skupinek podle toho, jak kdo uměl lyžovat. V první skupině nás bylo málo, tak jsme se spojili s druhou skupinou. Někteří se učili lyžovat a jiní se zdokonalovali. Na žluté sjezdovce jsme mívali volné jízdy. Tři dny jsme jezdili po modré a pak jsme po zbytek lyžáku sjížděli červenou. Poslední den byl spíše volný a odpočinkový. Každý den se lyžovalo ráno a po obědě do čtyř hodin kromě středy, kdy jsme šli na procházku na Dlouhé Stráně. Moc se mi to líbilo a určitě pojedu i příště.

Karolína Hégrová

Večerní program

Každý večer jsme měli po večeři program, buď hry nebo přednášku o horské službě a lyžování. Hráli jsme hry jako naše třída, ale i s béčkem. Bylo to lepší než adaptační den. Někdy jsme tam byli i s jinou školou. U některých prezentací se dobře usínalo. A na prezentaci horské služby byly zajímavé fotky krvavých a brutálních zranění.

                                                 Šimon Petrželka

Výlet na Dlouhé Stráně

Ve středu po obědě jsme vyjeli lanovkou, kterou jsme se dostali nahoru na svah. Šli jsme cestou do mírného kopečku. Brodili jsme se přes úzkou, neušlapanou cestičku. Byla tak úzká, že když jsme šlápli trošku dolů, sníh sjel jako lavina. Ti, co šli pomaleji, se otočili a šli nazpět, ale ostatní došli na Dlouhé Stráně. Cestou zpět jsme spěchali, abychom stihli lanovku, která jela naposledy ve 4 hodiny. Vystoupili jsme z lanovky a došli na chatu. Z výletu jsme byli unavení, ale měli jsme spoustu zážitků.

                                                                                                       Adéla Kafková a Darina Hartlová

Další články