ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

Navazujeme na práci z předchozího školního roku. Letos s novou sestavou, která se rozhodla zaměřit časopis pouze pro žáky I. stupně. Na časopisu pracují žáci 8. ročníku: Kateřina Mazurová, Lucie Zemánková, Alice Federová, Adéla Vlachová, Michaela Ondroušková, Natálie Fuksová, Petr Kovář, Dan Musil a Nicol Burišková.

Nově jsme společně s žáky také založili školní Instagram, který bude přinášet informace převážně žákům II. stupně a bývalým absolventům. O školní instagram se stará: Matěj Španiel, Dušan Denkóci, Antonín Hudák, Jaromír Ženatý, Nela Dosedělová a Richard Stloukal.

ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

Rádi bychom vám představili náš školní časopis, který vznikl začátkem nového školního roku 2021/2022. Jak vznikl název? Vytvořili jsme anketu a do hlasování se zapojili žáci celé školy. Nejvíce hlasů získal název ,,Pod lupou’’.


Časopis vznikl s úsilím a za pomoci žáků ze Základní školy Velké Opatovice ve volitelném předmětu Žurnalistika. Naleznete v něm fotky z akcí školy, hádanky, texty v angličtině a spoustu dalšího. Snažíme se, aby čtení bylo pro ostatní spolužáky zábavné a oslovilo, jak velké tak malé čtenáře. Vznikl za pomocí pana učitele Marka Řeháčka, a bez něj by se to vážně neobešlo.


Na časopisu pracují žáci 8. ročníku: Sára Petrželková, Štěpán Prosser, Nina Krutinová, Tadeáš Novotný, Tereza Sedláčková, Tereza Tlamková, Nela Kroupová, Sabina Kučerová, Vendula Petrová, Petr Kouřil, Nikola Papoušková, Nela Hunčová, Eliška Přichystalová, Anna Koutná.