Španělsko – anglický projekt

Většina dětí z 5. a 6. tříd je letos zapojena do projektu se španělskou školou Nuestra Señora del Pilar in Jerez de la Frontera, Cádiz. Celý projekt spočívá ve výměně 5 anglicky psaných dopisů v průběhu celého školního roku 2019/2020. Děti si dopisují se stejně starými „spolužáky,“ tzn. ve věku 10-11 let. Veškerá komunikace se zahraniční školou probíhá mailem a telefonicky, za projekt je zodpovědná Mgr. Veronika Beranová, na projektu dále spolupracuje Mgr. Koudelková a Mgr. Petrželková. Momentálně máme za sebou první dopis, ve kterém se děti představily a napsaly něco o své rodině, domově a městě, ve kterém žijí. Dopisy budeme odesílat v polovině října na adresu kolegyně ve Španělsku a ve stejném termínu přijdou dopisy ze Španělska nám. Doufám, že časem nezůstane jen u těchto námi „řízených“ psaní, ale že některé děti naváží kamarádství na dálku a i během či po ukončení školního projektu budou v dopisování pokračovat. Nejen, že se dozví spoustu zajímavostí o jiné zemi a lidech (vrstevnících), kteří v ní žijí, ale hlavním přínosem bude také motivace, posílení a rozšíření svých dovedností v AJ.

Mgr. Veronika Beranová

Stránky tříd

Projekty

eu
Naše škola realizuje tzv. šablony – projekt Cesta ke vzdělanosti a spolupráci II. Více informací najdete ZDE.


eu

Náš projekt Aby cizí jazyk nebyl cizí, reg. č. projektu 2019-1-CZ01-KA101-061091 PIC 946973074 byl úspěšně schválen a škola jej bude realizovat. Více informací najdete ZDE.


Naše škola podporuje projekt bezpečného internetu Safer Internet Day – více info ZDE
safer

fraus