V rámci projektu Erasmus+ vyrazila skupina žáků osmého ročníku do chorvatského Zábřehu. Zde najdete několi postřehů z návštěvy:

Po vřelém přivítání si naši žáci prohlédli školu za doprovodu nových kamarádů.Následovali hodiny anglického jazyka a fyziky, ve kterých se aktivně zúčastnili výuky,  komunikovali a spolupracovali se spolužáky z Chorvatska.

Večer nám chorvatští žáci připravili prohlídku historické části města s výkladem, která byla ukončena v nejpopulárnější místní cukrárně Vincek.

2.den začal již tradičním ranním během v nedalekém parku. Společnou výuku jsme dnes zahájili naší prezentací o ČR a o Velkých Opatovicích. V hodině výtvarné výchovy jsme vytvořili vlajky přátelství. Závěr vyučování patřil opět hodině angličtiny.

Třetí den byl ve znamení sportu a sportovního zápolení, halloweenského pub kvízu ve smíšených týmech, dárků a loučení, večerní procházky a suvenýrů. Dopoledne jsme strávili v  ZOO Záhřeb a den zakončili soutěží o nejlepší fotku ze ZOO.