Vážení rodiče,

poznávací zájezd do Skotska se blíží, v přílohách najdete informace k odjezdu a cestě samostné. Pro vstup do Skotska NENÍ třeba vízum.

Prosíme rodiče ještě jednou o rozumnou velikost zavazadel. Jedno přiměřené velikosti na palubu autobusu a trajektu, druhé velikosti kabinového zavazadla. Rodinám se musí vejít do běžného osobního automobilu až 4 zavazadla, i v domech není mnoho místa nazbyt.

Dále zdůrazňujeme pláštěnku a dobrou pohodlnou obuv. Děti musí mít s sebou ochranu proti dešti v příručním zavazadle. I v červnu musí mít ve výbavě teplé oblečení, počasí se může hodně lišit od toho v ČR. Ohledně oblečení, volit takové, které se dá vrstvit. Je dobré mít v příručním zavazadle náhradní ponožky.

Jídlo – kromě svačinek na cestu od maminky (začínáme až teplou večeří ve Skotsku), je dobré mít s sebou něco co nepodléhá zkáze, např. ořechy, sušenky apod. Pití si budou moci děti kupovat od pánů řidičů za české koruny. Nezapomeňte vlastní láhev na vodu – Skotové jsou ekologičtí a omezují plasty.

Adaptéry – nezapomenout.

Dárky do rodin – něco opravdu malého a symbolického. Ze zkušenosti víme, že udělá radost nějaký místní produkt – lázeňské oplatky apod. Hlavně ať děti nevozí alkohol, např. becherovku nebo pivo.

Vstupné – děti budou potřebovat 90,- GBP. Peníze budou mít připravené v obálce nadepsané svým jménem. Prosím, bereme pouze platné bankovky – musí být plastové – polymerové ! ! ! !  Vzory platných bankovek najdete v příloze.

Platba v obchodech kartou, telefonem – není problém, ba naopak, pokud je však dítě neztratí.

Dostáváme se k tomu nejdůležitějšímu Platný cestovní doklad. Bez něj opravdu NIKOHO do UK nepustí. Proto musíme doklady při nástupu pečlivě zkontrolovat a raději hned vybrat. Doklad by měl být platný alespoň 4 týdny po návratu. Doporučuji, ať si děti pořídí kopii dokladu. Hodí se při pořizování náhradního při případné ztrátě.

BEZINFEKČNOST (papír k podpisu dodáme později) – jde o to, aby nám do autobusu nenastoupilo dítě s infekční chorobou – respirační nebo střevní. Tyhle nákazy se v autobuse rychle šíří a dokáží pokazit celý výlet. Z tohoto důvodu jsou děti pojištěny na storno. V případě akutní nemoci potvrzené diagnózou u lékaře dostanou zpět 80% ceny zájezdu včetně vstupného. NEBO možnost náhradníků, chlapec za chlapce, dívka za dívku.